Sağlık

Kol Kası Nasıl Yapılır?

kol kası nasıl yapılır

Çok abartılı olmadan kaslı bir vücuda sahip olmayı tüm erkekler istiyor. Çoğu erkek kas geliştirmek için gerekli ekipmanı almış, hatta spor salonlarına yazılmış fakat çok kısa sürede vazgeçmiştir. Vücut geliştirme sabır istiyor.
Bu yazımızda sorusu üzerinde duracağız. İstikrarlı bir program dahilinde kol kaslarınızı gerçekten geliştirebilirsiniz. Hatta herhangi bir salona gerek olmadan sadece 2 adet dambıl ile ev rahatlığında gelişmiş kol kasları yapabilmek mümkün.
Kol egzersizleri yaparken hareketleri elinizden geldiğince yavaş ve doğru yapmaya çalışmalısınız. Sağlıklı bir kas gelişimi için haftanın belirli günlerinde kollarınızı dinlendirmelisiniz. Mesela spor salonları kas gruplarını haftanın belirli günlerine bölmüştür. Aynı kas grubunu haftada 2 gün çalıştırmak yeterli gelecektir. Küçük ağırlıklar, çok setli ve aralıksız yapılan antrenmanlar, kaslarınızı geliştirmenin aksine küçültebilir.
İşte size 2 adet ön kol egzersizi;
Hammer Curl
Bu hareketi ayakta yada oturarak yapabilirsiniz. Direk olarak ön kol kasları hedeflenmiştir. Dambılları kaldırırken nefes alıp, indirirken nefesinizi veriyorsunuz.

Dambıl Curl
Bu hareketi de ister ayakta ister oturur pozisyonda yapabilirsiniz. Diğerinden tek farkı dambılların göğüse paralel olarak tutulmasıdır.

4 thoughts on “Kol Kası Nasıl Yapılır?

  1. Bildiğim kadarıyla kol kası yapmak için dizinizden destek almadan dambılla çalışmak gerekiyor.

  2. Kol kası değil de aslında göbek eritmeyi konu alırsanız çok sevinirim. Önce göbeği eritelim sonra kol kası yapalım 🙂

  3. Spor ve protein tozları’nın ölçülü şekilde kullanılması istenilen sonuca ulaştırılacaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir