Yeşil çayın faydaları
Bitkisel tedaviler

Yeşil çayın faydaları

İle Birçok Hastalıktan Kurtulun

                Günde 2 – 3 bardak yeşil çay içerek kalp damar hastalıkları, obezite ve diyabet rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olabilirsiniz. 2 tutam kadar yeşil çayın üzerine 1 fincan sıcak su ekleyerek 3 – 4 dakika demlenmesini bekledikten sonra afiyetle içebilirsiniz. Her defasında yeşil çayınızı en baştan yapmalı ve kaynatma yöntemi ile değil demleme yöntemi ile çayınızı hazırlamalısınız. ; kan basıncını düzenlemesi, kemik erimesini önlemesi, kanser tedavilerine yardımcı olmasının yanı sıra; yeşil çay kansızlık yapar mı diye aklına takılanlara her koyu ve sıcak tüketilen çay gibi evet kansızlık yapabilir.

İçeriğindeki E ve C vitaminlerinin yanı sıra manganez, çinko gibi önemli minerallerle de vücudun mineral ihtiyacına cevap vermektedir.

Yeşil çayın faydaları arasında kanserin yeri

Kanser rahatsızlığı günümüzde dünyada önde gelen ölüm nedenleri arasındadır. Yeşil çay mükemmel bir antioksidan kaynağı olması sebebiyle kansere karşı koruma sağlar. Ulusal Kanser Enstitüsü araştırmalarına göre, yeşil çayın kanserin etkilerini azaltmada etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda, yeşil çayın kadınlarda meme kanseri riskini % 22 oranında azalttığı, erkeklerde ise prostat kanseri riskini % 48 oranında azalttığı ortaya çıkmıştır. Meme kanseri ve prostat kanseri yanı sıra, mide kanseri, mesane kanseri, deri, yumurtalık ve akciğer kanseri gibi diğer birçok kanser türüne karşı da koruma sağlar. Özofagus yani yemek borusu kanserine karşı da etkilidir.

Yeşil çayın vücuda etkileri

Yeşil çay, kafeinin vücudunuza verdiği enerji ile eş değerdir. Ancak yeşil çay sadece enerjinizi yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda kahve içtikten sonra zaman zaman oluşan çarpıntıların aksine sizin rahat kalmanızı sağlar.

Yeşil çay içmek

Yeşil çay, size olduğunuzdan daha fazla rahatlama hissi verir. Çünkü çayın içinde bulunan EGCG bileşeni, sakinlik hissi verir ve stresinizi azaltır.

Yeşil çayın faydaları

Günde bir ya da iki bardak yeşil çay içmek, beyinde hafızanın çalışması ile ilgili bölümlerdeki bağlantıyı yükseltir.

Yeşil çayın hazırlanışı

Yeşil çayın spor ve diyet üzerindeki etkisi herkes tarafından bilinir. Egzersiz yapmadan önce bir bardak yeşil çay için. Böylece metabolizmanız hızlanacaktır.

Yeşil çayın iyi geldiği hastalıklar

Yeşil çayın içinde antioksidan özelliğe sahip kateşin bileşeni vardır. Her gün içtiğiniz yeşil çayın içine koyacağınız birkaç damla limon sizi hastalıklardan koruyacak, aynı zamanda C vitamini almanızı sağlayacaktır.

Yeşil çayın özellikleri

Her gün düzenli olarak içeceğiniz yeşil çay, cildinizi de korumaya yardımcı olacaktır. İçeceğiniz yeşil çay vücudunuzdaki güneş lekelerinin azalmasına yardımcı olurken, cildinize süreceğiniz ya da kullandığınız bakım ürününe ekleyeceğiniz yeşil çay akne oluşumunu ve yağlanmayı azaltacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir